3c Bilişim yazılım hizmetleri
web tasarım ve yazılım hizmeti
Şifrenizi unuttuysanız buraya tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
3c Bilişim web tasarımı ve yazılım hizmetleri
3c Bilişim Facebook
3c Bilişim Twitter
3c Bilişim Müşteri Hizmetleri

Seo Uygulamaları

Seo "Search Engine Optimization" yani "Arama Motoru Optimizasyonu" demektir. İnternette bir mal ve hizmet arayanların Google ya da diğer arama motorlarında aradıkları kelimelerle ilgili sonuçların listelenmesindeki başarıdır seo. Diğer bir deyişle internette bulunurluk...

Seo Gerekli midir?

Eğer internetten yeni müşteriler, yeni kitleler edinmek gibi bir hedefiniz yoksa SEO gereklidir diyemeyeceğiz ama böyle bir hedef ve beklentisi olmayan bir web sitesi sahibinin dünya üzerinde var olduğunu pek sanmıyoruz.

O halde seo potansiyel müşterilerimizin ya da hedef kitlemizin bizi bulabilmesi için temel olarak web tasarımından sonra bize gerekli bir unsurdur.

Seo Danışmanlığı

İnternetin hayatımıza girmesi ve gücünün anlaşılmasıyla seo danışmanlığı diye bir sektör ortaya çıkmıştır. Bazı Web Tasarımı uzmanları bu konuyla yakından ilgilenmişler ve Google ve diğer arama motorlarının sonuçları listelemelerindeki mantık ve algoritmaları çözmeğe çalışmışlardır.

Çoğunlukla "ben Google olsam sonuçları listelerken neye önem verirdim" şeklinde düşünce tarzı ile yola çıkarak ve zaman içerisinde bu muhakemenin sonucu ortaya çıkan fikirlerini yapmış oldukları web siteleri üzerinde denemişler ve bu deneme yanılma yöntemleriyle başarıya ulaşabilmişler ya da ulaşamamışlardır.

Bir arama motoru gibi düşünüp onların yapılarını ve hareket tarzlarını doğru olarak tahmin edenler SEO Danışmanlığı yapmaya başlamışlardır.

3C Bilişim bünyesinde bulundurduğu seo danışmanlarıyla siz değerli müşterilerine bu hizmetini web tasarım hizmeti satın alan her müşteriye standart olarak uygulamaktadır ve bunun olumlu sonuçlarını hem müşterilerimiz hem de biz görmekteyiz.

 

Seo Danışmanı Kolay Yetişmiyor!

Bir seo' cu olmak uzun bir süreç gerektirmektedir. Tecrübe en büyük öğretmendir. Bu işte ne kadar eskiyseniz o denli tecrübeniz var demektir, o denli doğru atarsınız adımlarınızı.

SEO Ücretleri Ne Kadardır?

Seo ücretleri belirlenirken bazı kriterlere göre değerlendirme yapılmaktadır. Bunlar;

  1. Var olan bir web sitenizin olup olmadığına
  2. Web sitenizin tasarım ve kodlamasının seo için uygun olup olmadığına
  3. Yeni bir web tasarımı yapılmasının gerekip gerekmeyeceğine
  4. Mevcut bir siteniz varsa ek sayfalar gerektirip gerektirmeyeceğine
  5. Anahtar kelimelerinizin ve kelime gruplarının adetine
  6. Anahtar kelmelerinizin popülaritesine ve o alandaki rekabetine göre değişkenlik göstermekte olduğundan bunu detayları karşılıklı olarak görüştükten sonra belirliyoruz.

Kimi durumlarda bir defaya mahsus bir çalışma ile ilk sayfada listelenebilmektesiniz, kimi durumlarda da sürekli olarak müdahale edilmesi ve iyileştirmeler yapılması gerekebilmektedir.

Eski alan adlarının yenilerine oranla daha şanslı olduğu ve ziyaretçisi yüksek sitelerin yine bu konuda daha şanslı olduğu bilinmektedir. O halde bazı kriterler elimzde ama bazı kriterler ise elimizde olmayan kriterlerin rol oynadığı da bir gerçektir.

Verilen Paranın Karşılığı Alınıyor mu?

Doğru bir SEO Danışmanı ile çalışıyorsanız emin olun ki internet üzerinden çok sayıda geri dönüş alacaksınız ve bunları satışa çevirmek sizin elinizde. Biz iddia ediyoruz ki SEO Danışmanlığı için ödeyeceğiniz bedel kazanacaklarınızın yanında çok önemsiz kalacaktır. Bu durumun doğruluğu müşterilerimiz ile kanıtlanmıştır. Şimdi bir deney yapalım ve yandaki linke tıklayalım ve en üstteki sonuca dikkat edelim: En üstte çıkmak Yandaki linke tıkladıysanız bu kelime ile bizim web sitemizin en üstte çıktığına şahit olmuşsunuzdur.

Bizi arayın, sizin için neler yapabileceğimizi telaffuz edelim, sizi de ilk sayfada görmek dileklerimizle...

 

Ne Kadar Sürede?

Web sitenizin arama sonuçlarında ne kadar sürede yukarılara çıkacağı konusu hep merak edilir. Bu zaman dilimi 15 gün ila 6 ay aralığında olabilmektedir ancak çoğunlukla 2-3 ay gibi bir sürede sonuçlardaki iyileşme farkedilmektedir. Bu durum Google veya diğer arama motorlarının çeşitli kriterlere göre karar verdiği bir durumdur. Google dahil hiç kimse size en üstte çıkmanın garantisini veremez. Bu garantiyi veriyorum diyen çok büyük olasılıkla sizi yanıltmaya çalışıyordur.

Herşey zamanla olacaktır, sadece biraz sabır. Sabrın sonu selametse sabretmeğe değer bizce.

Yanıltma dediğimizde hemen değinmek isteriz ki sadece firma isminizle en üstte çıkmaktan bahsetmiyoruz zira bu mümkündür. Mümkün olmasının zorluğu genel bir kelime ile arama yapıldığındaki başarınızdır.

Örnek vermek gerekirse; Firma isminiz Firma Ltd. Şti. olsun, sattığınız ürün terlik olsun. Muhtemelen alan adınız firmaismi.com şeklinde olacaktır ve sizi firma isminiz ile arayanlar çok büyük bir ihtimalle birinci sırada bulacaklardır. Ama önemli olan sizin firmanızın ismini bilenlerin bulması mıdır yoksa terlik almak isteyenlerin bulması mı önemlidir?

Yukarıdaki örnekte bu işin sui istimale açık olduğu aşikardır bu nedenle firmamıza danışmadan ve konu hakkında tam bir bilgi sahibi olmadan olur olmaz kişi ya da kuruluşlardan medet ummayınız. Bu konuda referansları görmek isteyiniz ve bu şekilde emin olunuz.

Google SEO İçin Ne diyor?

Web Tasarım Firmamızı' ı seçmeniz için sizin de birden fazla nedeniniz olacaktır! Detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri

 

COPYRIGHT © 2012 3C BİLİŞİM WEB TASARIMI VE YAZILIM HİZMETLERİ - ALL RIGHTS RESERVED